وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعاً وَلاَ تَفَرَّقُواْ

Hep birlikte Allah'ın ipine (kitabına, dinine) sımsıkı sarılın. Parçalanıp ayrılmayın. (Al-i İmran : 103)

Türkiyenin Kur'anı Kerim Radyosu

Çarşamba,13 Aralık 2017
  04-12-2013 09:47
Yükselir Dumanlı’nın ciğerini söktü!
MEDYAGUNDEM.COM- Sabah gazetesi yazarı Sevilay Yükselir dün “pandoranın kutusunu açacağım” dedi ve bugün açtı. Yükselir Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın resmen ciğerini söktü. 7 Şubat krizinde cemaat medyasının Başbakan Erdoğan’a hasta yatağında nasıl bir tuzak kurduklarını çarpıcı detaylarla anlatan Yükselir, Dumanlı’nın kendisine yaptığı terbiyesizliği de hatırlattı.
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 yorum yapılmış.

İşte Yükselir’in yazısından bölümler:

HABERİN VAR MI BAŞBAKAN’A NELER YAŞATTIĞINIZDAN?

40 senedir akan kanı durdurmak için elini değil, gövdesini taşın altına seren Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı şey hayırsız bir iş miydi Ekrem Dumanlı?

Onun için mi o evde hasta yatağında dinlenirken bunu fırsat bilip sırf; “bu topraklarda yıllardır süren kardeş kavgasını bitirsinler” diye bizzat onun görevlendirdiği bürokratlarını gümletmeye çalışan savcılara kol kanat gerdiniz? Devletten aldığı yetki ile gidip Oslo’da PKK’yla müzakerelerde bulunan MİT yetkilileri Hakan Fidan, Emre Taner ve Afet Güneş hayırsız bir görevi mi ifa etmişlerdi de sen ve senin medyan bin türlü tezvirat ve yalan haberle o insanları “vatan haini bunlar” diye yaftalamaya kalktı?

Haberin var mı o günlerde Başbakan’ın hangi duyguları yaşadığından?

BAŞBAKAN BİR KEZ DAHA AMELİYATA GİRMEK ZORUNDA KALDI

Dinlenecekti güya.

Doktorları; “Aman Sayın Başbakanımız!

Telefonları, televizyonları ve hatta evinizin kapısını kapatın ve sadece kendinizi dinleyin. Çünkü çok kritik bir ameliyat atlattınız! Bir süre kesinlikle strese girmemeniz gerekiyor ve kesinlikle sinirlerinizi gerecek meselelerle uğraşmamanız gerekiyor!” demişti.

Peki n’oldu? O çok vatansever savcılarınızın alenen darbeye kalkıştıkları o gün yani 7 Şubat 2012′de yaşamak zorunda kaldığı gerginlikten dolayı tam 3 gün sonra bir kez daha ameliyat masasına yattı Başbakan! Dinlendirtmediniz adamı!

HASTALIĞINI FIRSAT BİLİP MEMLEKETİ GERMEK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ ARDINIZA KOYMADINIZ

Aksine fırsat bu fırsat deyip hem onu hem memleketi germek için elinizden geleni ardınıza koymadınız!

Allah’tan söz uçuyor ama yazılar kalıyor Ekrem Dumanlı! Ve 7 Şubat 2012 ve sonrasında senin de, gazetenin de, köşe yazarlarının da ve hatta cemaatinize bağlı diğer yayın organlarınızın da o günlerde nasıl bir tavır aldığı ve nasıl bir duruş sergilediği öylece duruyor arşivlerde. Dün yazımı yazmadan evvel oturup biraz karıştırdım. İnan utandım! Yerin dibine girdim senin yerine. Ve kabak gibi ortada duran tüm bu gerçeklere rağmen senin Başbakan’a hâlâ; “Senin dostunuz! Hep yanındaydık! Sen ne dediysen, ne için adım attıysan yanında yürüdük!” diyebilmene hayret ettim. Yahu siz o operasyonu yapan savcıları gazlamakla ya da onlara sahiplik etmekle sadece MİT yetkililerine değil, Başbakan’a, çözüm sürecine ve üstelik de onun hasta olduğunu bile bile operasyon çektiniz.

BİNBİR YALANLA SOSLADIĞIN YAZIN

Yalansa yalan deyin hadi! Sırf örnek olsun diye senin 13 Şubat 2012′de “Aman Dikkat!” başlığı ile kaleme aldığın yazının linkini veriyorum.

Operasyonunuzun haklılığını ortaya koymak için yazdığın ve “KCK operasyonlarında ele geçen bilgiler, belgeler MİT’i zan altında bırakıyordu.

Sadece belge bilgi de değil; KCK elemanlarının itirafları da devletin çok önemli bir kurumu olan MİT’i zor duruma düşürmüştü. Soruşturma dosyasına giren iddialar korkunç!

PKK’lı ya da KCK’lı diye tutukladığınız adamların bir kısmı aslında devlet için ‘ajanlık’ yapıyormuş” diyerek binbir yalan ve tezviratla sosladığın o yazıyı (!) okusun insanlar. Görsünler o hep hayırlı işlerinde yanında olduğunu iddia ettiğiniz Başbakan Erdoğan’a ne yapmaya çalıştığınızı! http://www.zaman.com.tr/ekrem-dumanli/aman-dikkat_1244245.html (Ha unutmadan.

TERBİYESİZLİĞİNİ HATIRLADIN MI?

Hani şu Çin uçağında karşılaştığımızda…

Sana selam verdiğimde…

Memleketin en ünlü gazete yayın yönetmenlerinin gözleri önünde karşındakinin bir bayan, bir insan olduğuna aldırış etmeden şahsıma hakaret etmene neden olan benim sana dair yazdığım 2 gün sonraki yazımın da linkini veriyorum. Onu da görsünler! http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/yukselir/2012/02/15/ekrem-dumanli-su-soruma-cevap-verebilir-mi) Neyse… Aslında verdiğim bu örnek bile pazartesi günkü yazında neden samimiyetsiz olduğunu ortaya seriyor Ekrem Dumanlı ama daha çok konuşmak lazım.

Dedim ya dün; madem pandoranın kutusu açıldı, girelim içine ve kafamıza takılan bütün soruları tek tek soralım birbirimize!ac

Mail Yazdır Yorum Yaz 0 yorum yapılmış.
Yorum yapmak için tıklayınız...
 
 
MAKALELER
Celalettin Sipahioğlu
Yeter insanlık ölmesin
Abdurrahman Dilipak
Arif Hikmet Güner
Hasan Karakaya
Hırsızlık babadan evlâda geçer... Evlâttan babaya değil!
NAMAZ VAKTİ
HAVA DURUMU
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü hava tahmini verilerine ulaşılamıyor